signum magnum
signum magnum

O. Oskar J. Puszkiewicz 2019-06-17

Dla zdrowia i życia

Dla zdrowia i życia

Artykuł ukazał się w 2017 r. w trzecim numerze  kwartalnika "Zwycięstwo Niepokalanej".

Drodzy Czytelnicy „Zwycięstwa Niepokalanej”, przy budowie Groty Niepokalanej w Brennej Leśnicy pomógł mi pewien dobry człowiek. Gdy rozmawialiśmy ze sobą, zwierzył się, że jego córeczka ma kłopoty ze wzrostem i robią teraz wiele badań, aby za kilka miesięcy zastosować terapię hormonalną. Wówczas doradziłem mu, aby terapię zastosować w ostateczności, a natychmiast zastosować różne zioła i odpowiednią dietę.
Zacząłem nad tym się zastanawiać, czytać, sięgać do różnych książek, których u mnie sporo jest na półkach. Po lekturze stwierdziłem, że człowiek współczesny poznał dobrze funkcjonowanie organizmu ludzkiego, jakby to była doskonała maszyna, chociaż jest jeszcze wiele tajemnic. Doszedłem przy okazji do refleksji, że tylko Bóg mógł tak doskonale stworzyć człowieka.
Podziw mnie ogarnął, jak organizm w zadziwiający sposób potrafi utrzymywać i kontrolować stan wewnętrznej równowagi. Czynności mózgu, przy współudziale układu dokrewnego i nerwowego, wpływają na wszystkie procesy zachodzące w organizmie. Gruczoły dokrewne, rozmieszczone w różnych częściach ciała, wydzielają do krwiobiegu substancje chemiczne zwane hormonami, które następnie wędrują do wszystkich części ciała. Błona każdej komórki posiada receptory mogące przyjąć jeden lub więcej hormonów, a połączenie hormonu ze specyficznym receptorem zapoczątkowuje zmiany w wewnętrznym metabolizmie komórki.
Pominę dalsze opisy, jak działa przysadka mózgowa, tarczyca, grasica, nadnercza, trzustka, bo i tak nie jestem lekarzem. Jestem przekonany, że nauka nie odkryła wszystkiego, co kryje nasz organizm. Dlatego warto stosować leki z Bożej apteki, bo Bóg, który nas stworzył, dał to wszystko, co potrzebne, abyśmy wracali do równowagi zdrowotnej. Stąd trzeba sięgać do mądrości ludowej, do receptur, które już ktoś odkrył i ze skutkiem stosował.

Co zaproponowałem znajomemu, aby pomógł swojej córce? Przede wszystkim dietę: chleb pełnoziarnisty na zakwasie, różne kasze, dużo warzyw, surówek z olejem zimno tłoczonym rzepakowym, lnianym, z ostropestu i czarnuszki, olej z wiesiołka, orzechy i dużo „prawdziwych”, wiejskich jaj. Poleciłem także, aby często dawano jej robione przez siebie kisiele, kiszone ogórki i kapustę, buraczki kiszone i inne, ocet jabłkowy, sery białe najlepiej z olejem lnianym i miodem. Aby pomóc organizmowi we wzroście należy dostarczyć mikroelementów, pierwiastków, które znajdują się w ziemi, a więc zastosować dobrą, spożywczą glinkę. Z ziół zaproponowałem na pierwszym miejscu – kozieradkę i chmiel. W dalszej kolejności koper włoski, czarnuszkę, siemię lniane. Dla uspokojenia wieczorem szklanka napoju z melisy i dziurawca.
Po przemyśleniach i z opowiadań ludzi doszedłem do wniosku, że przyczyną zaburzeń w organizmie, może być nadmiar pasożytów. Dlatego byłby konieczny do picia i do kąpieli wrotycz, liść orzecha i tymianek. Do jedzenia pestki z dyni, siemię lniane, czosnek.
Wspomniany znajomy zastosował prawie wszystkie wskazania. Po dwóch miesiącach zaskoczenie dla wszystkich. Córeczka urosła 1,5 centymetra. Sukces.
Moi Drodzy, te wszystkie produkty zdrowotne, które wymieniłem wyżej, z powodzeniem powinniśmy używać dla równowagi naszego organizmu. Jeszcze bym proponował wszędzie rosnącą czerwoną koniczynę, która szczególnie polecana jest dla kobiet. W kwiecie koniczyny jest kilkakrotnie więcej fitoestrogenów, niż w zachwalanej soi. Czerwona koniczyna zawiera wiele substancji hormonalnych zbliżonych budową do kobiecych estrogenów. Do ziół wprowadzających równowagę hormonalną zalicza się rutwicę lekarską, ogórecznik lekarski, rutę zwyczajną, piołun.
Na koniec zachęcałbym, aby korzystać z dobrodziejstw wrotyczu pospolitego. Jeżeli już przekwitł, zbierajmy wtedy nasiona, które można zaparzać, mielić i dodawać w niewielkiej ilości do codziennego pożywienia. Wrotycz pobudza akcje serca, zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego, pobudza oddychanie, wzmaga wydzielanie hormonów, niszczy większość pierwotniaków, obleńców, płazińców, owadów i roztoczy pasożytniczych. Wrotycz działa napotnie i przeciwgorączkowo. Od dawna ocet wrotyczowy jest stosowany do zwalczania wszawicy.

Doceniajmy dary Boże, które są za darmo i aż się proszą, aby je zrywać i wykorzystywać dla zdrowia.

O. Oskar, franciszkanin

Apokalipsa św. Jana, 12, 1

Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.

Polecane