signum magnum
signum magnum

2020-04-13

Dekoracja na okres wielkanocny - zróbmy to razem

Dekoracja na okres wielkanocny - zróbmy to razem

Zachęcamy Was drodzy młodzi Czytelnicy do wykonania dekoracji na radosny okres wielkanocny, który teraz przeżywamy. W materiałach do pobrania znajdują się dwie strony wkładki, które możecie sobie wydrukować na sztywniejszym papierze (lub podkleić), wyciąć i zrobić według zamieszczonej instrukcji rysunkowej i opisowej.

● Wytnij wszystkie elementy z planszy, także środki zielonej pisanki.
● Zieloną pisankę złóż na pół wzdłuż linii przerywanej (białą stroną do środka). Wewnętrzną stronę posmaruj klejem, która na rysunku 1 jest zakreskowana. Dociśnij całość i sklej (rys. 1).
● Zrób pionowe nacięcie u podstawy pisanki (rys. 2).
● Sklej ze sobą obie części podstawki (rys. 3A) i wykonaj pionowe nacięcia wzdłuż linii (rys. 3B).
● Ustaw pisankę na podstawce (rys. 4) – włóż pisankę nacięciem w nacięcie, które jest w podstawce. Następnie zrób pozostałe nacięcia.
● Wyciete kwiaty dzwonków i stokrotek oraz listki przyklej w dowolnych miejscach (rys. 5).
● Natnij uszy baranka w miejscu oznaczonym strzałką na rysunku 6 i delikatnie odegnij. Następnie zegnij nóżki wzdłuż linii przerywanej (rys. 6).
● Posmaruj klejem tułów baranka z lewej strony klejem i połącz obie części (rys. 7).
● Zrób pionowe nacięcie na brzuszku baranka (rys. 8) i umieść go w nacięciu podstawki (rys. 9).
● Podobnie postępuj z figurkami pisklęcia i rudzika. Sklej ze sobą równo obie części ptaszków, smarując klejem wewnętrzną stronę. Zrób nacięcia na skrzydła (rys. 10 i 10A). Następnie wykonaj pionowe nacięcia umożliwiające umieszczenie ptaszków w nacięciach podstawy (rys. 11).
● Dekoracja może stać, ale możesz ją również zawiesić. Wystarczy zrobić dziurkaczem otwór u góry pisanki i przewlec wstążkę lub sznurek.


Alicja Rybicka

Apokalipsa św. Jana, 12, 1

Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.

Polecane