signum magnum
signum magnum

2019-05-12

Sięgnij po "Zwycięstwo Niepokalanej"!

Sięgnij po "Zwycięstwo Niepokalanej"!

Drugi w tym roku numer kwartalnika „Zwycięstwo Niepokalanej” porusza wiele ciekawych tematów traktujących o wierze, o roli Niepokalanej i świętych w życiu chrześcijan. Jest też, jak zwykle, coś dla ciała :).

Redaktor wydania, o. Miłosz Dariusz Kaczmarczyk, franciszkanin, w pięknych słowach zachęca do oddawania szczególnej czci Niepokalanej właśnie w maju. I chociaż – jak pisze – „miejsca, w których gromadzą się i młodsi i starsi, by odprawiać tzw. „majowe”, są różne, ale Ta, która „nam Boga na świat przyniosła” niezmiennie ta sama; młoda, świeża i soczysta w łaski jak wiosenna zieleń! Ufamy, że Ona jako Pośredniczka wszelkich łask nie będzie obojętna na wezwania swoich wiernych”.

W nowym „Zwycięstwie” nie mogło zabraknąć refleksji Ojca Profesora Antoniego Jozafata Nowaka (zm. 2013), który przez wiele lat był redaktorem naczelnym naszego kwartalnika. Mimo, że odszedł do Domu Ojca już 6 lat temu, to jego nauczanie jest stale żywe w naszych sercach. Stale ubogaca nas jego niezwykła miłość do Niepokalanej, czego dał również świadectwo pisząc piękną modlitwę do „Ukochanej Maryi z Fatimy”.

Czytając kolejny artykuł naszego kwartalnika można poznać niezwykłego, a jednak mało znanego świętego – św. Wendelina i urokliwe miejsce w Polsce, w którym otaczany jest szczególną czcią. Lektura tekstu o Duchu, który umacnia miłość, porządkuje pojęcia związane z działaniem Trzeciej Osoby Boskiej. W „Zwycięstwie” znajdują się też ciekawe refleksje na temat niedawnego pożaru Katedry Notre Dame w Paryżu oraz o tym, dlaczego warto „być katolikiem na dobre i na złe”.

Któż z nas nie zna wspaniałej postaci – lekarki Stanisławy Leszczyńskiej? A jednak naprawdę warto przeczytać artykuł o tym, w jaki sposób broniła życia w nieludzkich warunkach obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, by samemu jeszcze żarliwiej bronić prawa do życia każdego dziecka, a zwłaszcza nienarodzonego.

O historii ślubów króla Jana Kazimierza i ich znaczeniu w historii Polski pisze Czesław Ryszka. Natomiast ks. Marek Dziewiecki pisząc o tym, by nie skupiać się na przeżyciach, podkreśla konieczność zaufania do Jezusa, do wszystkiego, co mówi.

W „Zwycięstwie” Czytelnicy znajdą również krzyżówkę, przepis na smaczne bułeczki, a także artykuł O. Oskara o tym, dlaczego warto rozpocząć przygodę z ziołami.

M.S.

Apokalipsa św. Jana, 12, 1

Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.

Polecane