signum magnum
signum magnum

2019-05-12

Najnowszy numer "Promyka Jutrzenki" dla dzieci

Najnowszy numer "Promyka Jutrzenki" dla dzieci

Nowy numer czasopisma dla dzieci „Promyk Jutrzenki” obejmuje ostatnie dwa miesiące roku szkolnego i letnie wakacje.

We wstępie o. Oskar Puszkiewicz ofm, redaktor naczelny pisze o tym, co należy zrobić, aby wakacje stały się czasem błogosławionym, a nie czasem zmarnowanym. Zachęca dzieci do naśladowania Dzieci Fatimskich, które pomagały swoim rodzicom w pracy na gospodarstwie, a także gorliwie modliły się w intencji nawrócenia grzeszników.

Od tego numeru zaczynamy przygodę z sympatyczną babcią Marią i jej wnuczętami, z którymi rozmawia o różnych wartościach.  Marzena Karasińska swój cykl rozpoczęła od niezwykle ważnej w życiu wartości, jaką jest życzliwość.

Na kolejnych stronach Czytelnicy mogą przeczytać ciekawy wywiad z Ks. dr. Markiem Dziewieckim. Ten wybitny psycholog, znany i ceniony rekolekcjonista, autor wielu książek, artykułów i audiobooków, mówi o szczęściu, czyli najważniejszym pragnieniu człowieka.

W stałym dziale „Biblia Księgą Życia” znajduje się kontynuacja historii biblijnej o Danielu i jego przyjaciołach, którzy zostali uprowadzeni z Izraela do Babilonu. Tam przeszli wielką próbę wierności wierze, w której zostali wychowani. Zachęcamy do systematycznego pogłębiania swojej wiedzy biblijnej i do udziału w konkursie nawiązującym do zamieszczanych historii ze Starego Testamentu.

Tekst do „Promykowych refleksji” napisała s. Marta Sojka, misjonarka z Angoli. Jest to niezwykłe świadectwo mocy wstawiennictwa świętych. Warto przeczytać o wielkiej łasce, jakiej doznało małżeństwo Manueli i Jorga z Portugalii, za wstawiennictwem świętych Franciszka i Hiacynty Marto.  

Także w dziale Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej można przeczytać o pięknym przykładzie świętości życia chłopca, który zmarł mając zaledwie 15 lat. Sługa Boży Carlo Acutis miał plan na życie. Jaki? O tym można przeczytać w najnowszym „Promyku”.

Nasza redakcja przygotowała także bogaty dział dla najmłodszych. Jest w nim dużo ilustracji do kolorowania, zadań do rozwiązania, różne gry i zabawy. Dla trochę starszych Czytelników są ciekawe krzyżówki.

W „Promykowej Galeryjce” prezentowane są prace uczniów ze Szkoły Podstawowej w Maszewie. A ci, którzy lubią przyrządzać różne smaczne potrawy, tym razem mogą skorzystać z przepisu na prosty deser z twarogu.

Zachęcamy do nabycia „Promyka Jutrzenki” i życzymy ciekawej, ubogacającej lektury!

M.S.

 

Apokalipsa św. Jana, 12, 1

Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.

Polecane